IRM

Очільники МіТУКу визнають, що ґури від Виділу, ґуруцтво від Виділу, власне Виділ і МіТУК звелися на-віч з потужними негараздами, і цим визнаттям виправдовують саме́ існування післаництва ВРуМу, що покликане закоренити Шрилі’Прабгупадині накази щодо МіТУКу.

  1. Невправні "ґури" не навівають віри

«Ґуру Магараджа відповів: "Якби навіть мітуківські ґури були невправні, то не важить"».
(Заява ЙС Бгактичара Свамія, письмо "БЛОМоПП-6829041", 27.3.03)

«…вірних часто бентежить така думка: "Боле, якщо вже той, хто дуже довго вправлявся у свідомості Кришни, може бути аж так звихнений, то що казати за мене?" […] Один бік справи, що вірним, котрі ставлять такі запитання, досить поталанило з тої причини, що вони не є ґури, очільники чи саньясини; инакше кажучи, вони убезпечені [] тож якщо ми просто зостанемося покірними вайшнавами…»
(ЙС Шиварама Свамі, числозапис, 27.9.07)

«І, як бачимо, наші нинішні ґури не конче себесвідомі душі, инакше ми б не падали, а шлях свідомости Кришни не полишали б і поготів. А дані бочення стосуються, зокрема, до таких зумовлених душ, котрі помиляються, мають недосконалі чуття, нахил бути в омані, а також до тих, хто не йде вірно за своєю парампарою; тоді будуть бочення. Як від них уберегтися? Ніяк. Це Калі-юґа».  
(ЙС Шиварама Свамі, числозапис, 13.12.09)

«Наші теперішні мітуківські вайшнави, що вдають із себе ґурів перед своїми учнями, ніколи не домоглися би стати звільненими душами».
(ЙЛ Крипамоядаса, "Думки щодо часопису Воротя до Прабгупади", 8.2.07)

«Ненавиджу вживати слова "духовий учитель", так воно мені не любе, що волів би казати саньясини, старші вайшнави, виділові». 
(ЙС Шиварама Свамі, числозапис, 21.7.06)

  1. Ґуруцтво є непридатне

«Предмет: Висування ЙС Джанананди Прабга на дикша-ґура
----------------------------------------
Гаре Кришна. Я утримаюсь, як завше, аж ми матимемо добру підпору й наглядовий устрій на місці для наших ґурівПрисутність ґурів, котрі пускаються берега й виснажуються що-кілька років – то головна причина пониження поваги й потуги МіТУКу, і я не бачу, щоб ми робили бодай щось, аби розтрощити таке модло».
(Е-лист від Бадринараяни Прабга  до писаря екзекутиви, 2.2.04, 18:12-0800, БЛОМоПП-7786126)

Відтоді пускання берега й виснаження ґурів від Виділу триває безугавно, і до списку долучилися Притху, Суготра, Сатсварупа, Балябгадра, Умапаті й Прабгавішну. Як уже самі виділові не вірять у поточне самовільне ґуруцтво, то чи варто всім иншим вірити в нього?

«Утім, правда у даній справі така, що ми ввесь час пересвідчуємося у згубних наслідках виконання ґуром духового обов’язку в умовах дочасно зміцнілої спілки; ці два чинники годі сумістити».
(ЙЛ Крипамоядаса, Зберегти добрих людей добрими, 21.9.07)

«Подекуди в нашому товаристві високопосадовець, як, приміром, голова святині, пропонує вірному певний різновид служби, а відгук вірного часто буває такий: "Та де, мені спершу треба узгодити це з моїм ґуром". Подібне розуміння здатне гостро зашкодити післаництву МіТУКу, а дозволити такому баченню пишно зрости означає вірогідно зруйнувати товариство».
(ЙЛ Праґгошадаса, виділовий/голова Виділу, стаття, 1.6.09)

  1. Уповноважений виділ бочить і блукає

 «А зараз Уповноважений виділ став дуже, дуже немічний. Головна причина – падіння духових учителів і занепад духового впливу в цілому. То стосовне до саньясинів, ґурів і виділових. Усі три щільно поспліталися й зайшли у неславу. Відступний, або відречений, стан життя називають переступним – ми весь час це чуємо. Люди мають великі сумніви щодо ґурів, кожен запитує себе, коли ж упаде наступний. А Уповноважений виділ бабрається в тому й ніц не годен вдіяти. Дається відчути, ніби ми самі не знаємо, що його почати».
(ЙЛ Равіндрасварупадаса, Щоденник повідомлень з МіТУКу, ч.8.1, січень/червень, 2000)

«Як на погляд пересічних вірних, вага Уповноваженого виділу така мала, що заледве впаде нижче».  
(ЙС Бгактивікаша Свамі, 22.7.00)

«На лихо, унаслідок зринання ґурів Уповноважений виділ підупав, можна навіть сказати – знесилів, а ґури настільки зміцніли, що вже годі виправити їх, як припустяться помилки».
(ЙС Бгактичару Свамі, сходини у Торонті, 20.7.03)

«Найбільша біда в тім, що особовий склад Уповноваженого виділу, здогадно, надзирає над МіТУКом, але не виконує цієї служби як слід. Тому багато провідників не чинять цілком відповідно до напучень його Божої Ласки».  
(ЙС Праглядананда Свамі, 30.8.06)

«На жаль, відколи Шриля Прабгупада пішов у засвіти, особовий склад Уповноваженого виділу не вдержав створеного ним прозорого владного устрою. […] За відсутности такого особового складу Уповноваженого виділу, котрий щиро відбивав би бажання Шрилі Прабгупади проповідувати свідомість Кришни, бувши одностайним рухом, односердя Товариства має підставою радше хитке об’єднання ґурів-висвятників і незалежних місцевих керівників, аніж однозгідну спільноту вірних служників».
(ЙС Праглядананда Свамі, Обов'язки Уповноваженого виділу й ґурів у МіТУКові, 2006)

«Дещо зроблене (і не зроблене) цьогоріч особовим складом Уповноваженого виділу, а також певними його членами й урядниками, украй мене відчужило. Послідовно-спрямоване поводження, що я його бачу, маю за зневажливе з погляду духовости, збочене з погляду вчення, неподобне з погляду доброзвичайности й безтямне з погляду здорового глузду».
(ЙС Джаядвайта Свамі, звіт про санья̅су, 2006-2007)

«[…] скидається на те, що тоті очільники надзвичайно оманливі, і самі перебувають у неналежних умовах. […] Тому досі потребуємо підхожого ватажка […] Нам дотепер бракує якслідного рахманського прошарку».
(ЙС Бгактивікаша Свамі, відчити 24.8.11 і 10.10.11)

«За нинішніх обставин МіТУК постав перед значущим дієписовим зламом з погляду доречности його існування  в західному світі. А Вповноважений виділ виразно неспроможний узятися навіть до розгляду питання, а до його вирішення й поготів. Вони просто незугарні в цій справі. У самій речі, вони вже заважають рятувати МіТУК».
(ЙС Гридаянандадаса Ґосвамі, гутір у Каліфорнійськім виші, приблизно 11.10.15)

  1. МіТУК бочить і блукає

«Хоч би як там було, наважуся навести тут корінні причини, чому МіТУК таку біду бідує. Перша й головна та, що – я наголошую на тім – МіТУКові бракує розуму».
(ЙС Равіндрасварупадаса, голова Уповноваженого виділу, "МіТУК і варнашрама-дгарма: несправджений обов’язок", 29.1.99)

«Як нам бути з нашим роз’єднаним й розпадним товариством»?
(ЙС Равіндрасварупадаса, голова Уповноваженого виділу, внутрішній обіжник Виділу, травень, 2000)

«Певно кажу вам – наша спільнота у великій халепі».
(ЙС Бгактичару Свамі, година Шримад-Бгаґаватаму, 5.10.00, Вриндавана)

«Отже, МіТУК, бувши покликаний очистити світ від хибних віровизнань, сам занепав до стану дешевого обрядовства, апасампрадаї й перетворився на посміховисько, зганьбивши Шрилю Прабгупаду й цілу парампару».
(ЙС Бгактивікаша Свамі, письмо "БЛОМоПП-7160564", 23.8.03)

«МіТУК стояв був понад гіндуством – а зараз він значно згіндущився! Святині стали осередками навчальних і суспільних заходів, священики заробляють на прожиток, відбуваючи відбутки на весіллях і в обрядах зрізання волосся; парафіян заохочують жертвувати гроші в обмін на Панське благословенство чи занесення їхніх імен до пам’яткової таблиці. У святинях, де колись мешкали Ґавра-Нітай і Радга-Кришна, тепер запанували мурти прибогів. У певних краях МіТУК зазнав маятого гіндуського впливу».
(ЙС Джая̅двайта Свамі, віче з мітукознавства, 28.7.07)

«Виглядає на те, що керівництво більшости святинь облишило робити з людей завсідних вірних і дбати, аби вони залишалися такими надалі; зокрема, вони нехтують брагмачаріями. Натомість у наших церквах більшої ваги надають розвоєві парафіянства, зосібна серед гіндуських громад, які найдужче підтримують нас грішми. Мені здається, ми не справдили Шрилі’Прабгупадиного покликання, втратили його дух і відцуралися його навертів щодо поступу в духовості й привабленні зумовлених душ». 
(ЙС Кешявабгаратидаса Ґосвамі, звіт про санья̅су, 2014)

«Як я бачу, МіТУК змилив шлях і щораз дужче збивається від нього».
(ЙС Бгактивікаша Свамі, звіт про санья̅су, 2014)

«навіть без розбору нинішніх течій усередині МіТУКу зрозуміло, що ми ковзаємо до споду, де чигає на нас повільна смерть від того, що пхаємо чуже пір’я у свій хвіст, і через недоречність нашого існування».
(ЙС Бадрин
араяна Свамі, виділовий, "Хто ми й куди йдемо? Мітуківська битва за душу", 2015)

«[…] засадничо наш рух подався манівцями, у нас не дотримуються приписів, даних Шрилею Прабгупадою. Знаю, все це дуже віднаджує […] щодо вчення в нашім русі панує безлад […] МіТУК змінився, він, як на мене, став більш світовим і погіршав […] Це вже перехопило через край. […] Тож, гадаю, навряд тут що зміниться […] Тому згодом я подумав – гаразд, лем це просто показує, що наш рух – то є рух сагаджиїв […] Адже важко вицвічити людей у межах сучасної спільноти МіТУКу, де постійно присутній вплив маявади й сагаджиї. Я маю на увазі, що миприміром, могли би дуже багато оповісти. […] Отож, у численних випадках взірців дотримуються лише незначною мірою. І це небезпечна справа. […] Є аж ціла книжка з назвою "Відмінений Гаре’Кришна-рух", написана Е. Тверджею Рокфордом-меншим про умисні зміни, що зайшли в товаристві від часу створення його Прабгупадою. […] Чуюся негаразд, заступаючи рух […] я відчуваю, що ми збочили від Прабгупадиного наводу».
(ЙС Бгактивікаша Свамі, відчити від 24.8.11 і 10.10.11)

 

"засадничо наш рух подався манівцями, у нас не дотримуються приписів, даних Шрилею Прабгупадою. []щодо вчення в нашім русі панує безлад []Це вже перехопило через край" 
– ЙС Бгактивікаша Свамі

 

  1. МіТУК зазнає поразки у проповіді

«Хоча в британському оседку "Бгактиведанті" мешкає багато ашрамівців проти решти святинь, позатим місце більшости парубків і дівчат, котрі слугували самохіть, посіли домарі, що їхню роботу оплачувано. Більшість ліжок заселені не місцевими новонаверненими, а вірними, прибулими з Індії, Московії та Східної Европи».
(ЙЛ Расамандалядаса, узгоджувач Освітянської служби МіТУКу, Сорок років повторення й змін, 2007)  

«Лише третина святинь поширює книжки; решта працюють дуже мало». 
(Звіт Уповноваженого виділу, 5.2.07)

«Проти часів Шрилі Прабгупади МіТУК застоявся. Приїхавши на Захід, ви помітите, що святині залюднені гіндусами. Це означа, що західняки не долучаються до руху, тимчасом як гіндуси приходять попри нашу слабку проповідь, бо то їхній рідний звичай».
(Кришнакрипадаса, "Відкриття, зроблені Бгактичаром Свамієм", 24.3.07)

«Хоча дім, збудований вами для нас, подосі тут, ми втратили багацтво й пишноту, що їх ви зоставили нам у спадок. […] Шриле Прабгупадо, прошу, благословіть мені спромогтися бодай на який чин у справі повернення нашої втраченої слави, об’єднання нашої родини й відродження того доброго духу, що його ви створили, аби відвернути лихий наплинок Калію й устійнити санкіртанчий рух Шрі Чайтаньї Магапрабга».     
(ЙС Бгактичару Свамі, "Пайда Шрилі Прабгупаді", 1.1.08)

«[…] врахувавши його [Гридая̅нандадаси Ґосвамія] щире бажання сягнути вище над обжиту смугу гіндуського парафіянства й відновити рух у напрямі важливої світозміни, окресленої Шрилею Прабгупадою».
(ЙС Кришнакшетра Свамі, звіт про саньясу, 2014)


Підсумок В-розділу
Очільники МіТУКу згідні із ВРуМом у тім, що обставини в товаристві потребують виправи й обнови.    

Попередня стаття   Повернутися домів   Наступна статтяБудь-ласка, повторюйте: «Гаре Кришна, Гаре Кришна, Кришна Кришна,
Гаре Гаре, Гаре Рама, Гаре Рама, Рама Рама, Гаре Гаре»
й будьте щасливі!