IRM

Обратно к Прабхупаде

У 1965-ім році один святий духовий вчитель, не маючи шеляга при душі, прибув до Злучених Держав Америки, щоб закласти рух, якому небавом судилося стати одним з найвизначніших духових рухів у дієписові світу. Цим рухом було Міжнароднє товариство на усвідомлення Кришни (англ. ISKCON), або Гаре’Кришна-рух, а його святим надавцем був Його Божа Ласка А.Ч. Бгактиведанта Свамі Прабгупада, або Шриля Прабгупада. Напочатку Рух був подібний до променю духової надії людства, яке дедалі більше зневірювалось у матеріяльному трибі життя. Невдовзі слова «Гаре Кришна» стали цілосвітніми, запаливши прагненням духового пошуку кожного, від Юрія Гаррисона з «Бітелзу» до викладачів у вишах. Ці слова спонукали доктора Войніга Кокса, викладача богослів’я в Гарвардському виші, назвати Шрилю Прабгупаду «одним стомільйоновим», а його чин – «приголомшливим здобутком». Направду здійснено разючий поступ.

    На жаль, не менш приголомшливим, хоч і значною мірою прихованим від прихильників і послідовників Гаре’Кришна-руху, виявилося велике шахрайство, унаслідок якого з’явилися нові неправосильні ґури. Шахрайство вчинено від імени Шрилі Прабгупади. Наслідки цього ошуку виявилися такими розвальними, що послабили колись дужий духовий рух, який пропонував мільйонам людей щиру духову просвіту й мирне життя, та звели його в осередок обрядовости, який стрімко розокремлювався, втрачав своїх численних зневірених послідовників і встряв у колію гучних бешкетів. У  своїм словнику віри Гудима Коллінз описав усталені обставини так:
    «Абгай-Чаран Де (1896-1977) дістався до Новойорку у 1965-ім році, щоб навчати вірности Кришні, та заклав МіТУК, більше знаний, як Гаре’Кришна-рух. Він залучив багато американської молоді до вірної служби Кришні, заснував у містах святині, рослинноїдні кав’ярні й декілька сільських громад.
[] По його смерті зачав старшинувати гурт ґурів з числа його американських послідовників, кожен з яких узяв відповідальність за певну ділянку планиди. Поділ, позови, вигнання недогодних і бешкети скоротили кількість ревних послідовників до менш від двох тисяч і відштовхнули охочих висвятитись».
    Цей занепад визнали й члени Товариства разом з головою керівної ради Гаре’Кришна-руху, званої Уповноважений виділ; голова ставив собі запитання:
    «Як ми маємо керувати нашим багатобігуновим і пошматованим на окремі громади Товариством?»
(Внутрішній обіжник Виділу за травень 2000-го року).

    Часопис «Вороття до Прабгупади» (скорочено ВоДоП) створено, щоб відповісти на це запитання та вказати шлях подолання зламу, що спіткав Рух. Зараз по виході цього що-чверть-річного часопису в нього з’явилися численні прибічники в Гаре’Кришна-русі. Число по числі часопис показує, як Великий ґуру-ошук та инші негаразди в Товаристві стали наслідком ухилення руху від настанов надавця й ґура цього руху, Шрилі Прабгупади. ВоДоП також пропонує спосіб усунення негараздів, а саме – відповідні вказівки Шрилі Прабгупади, які треба виконувати. Видавець часопису – Відбудовчий Рух МіТУКу (ВРуМ). ВРуМ пильнує справ тих вірних і доброзичливців Товариства, бувших як усередині «законного» МіТУКу, так і поза ним, які палко прагнуть, щоб великий і щирий рух, закладений Шрилею Прабгупадою, відродився й знову став дійовою духовою силою світу.
    Зараз ви читаєте окремий підсумковий випуск часопису «Вороття до Прабгупади», в якому викладено ключові правдиві відомості щодо Шрилі Прабгупади та закладеного ним славетного Товариства. З наступних сторінок ви дізнаєтеся за дійсний розмір ошуку, дотичного до сучасного мітуківського ґуруцтва, та знайдете там незламне доведення істинности справжніх наказів Шрилі Прабгупади свому рухові, а також прочитаєте за працю ВРуМу на відродження МіТУКу й дізнаєтеся, чим ви можете допомогти. Як покажеться нижче, прагнення посісти становище Шрилі Прабгупади – становище ґура МіТУКу – є корінь ухилів у Товаристві. Який вихід з цього загостреного стану? Вихід простий: треба повернутися навспак до Прабгупади – звідси й назва часопису!
    Дехто з вірних, що читають ці рядки, ймовірно, гадають, що у Товаристві все гаразд, або-що це питання їх не обходить, або-що це питання надто заплутане, аби його можна було вирішити однозначно. Проте ми дозволимо собі зауважити, що годі вірно слугувати, не знаючи запевне особи поточного вповноваженого заступника Кришни, власне через якого цю службу пропоновано Кришні. Як ми подужаємо наблизитися до Кришни чи допомогти зробити це иншим (що є метою цілої проповіді Товариства), якщо ми навіть не знаємо, хто є щирим ґуром? Крім того, або Шриля Прабгупада хотів лишитися дикша-ґуру’висвятником цілого Товариства, або ні. Має бути щось одне. Невже так важко зробити поправний висновок, надто з огляду на те, що Шриля Прабгупада завжди давав Уповноваженому виділові, тобто найвищому урядові МіТУКу, ґрунтовний навід щодо керування Товариством?
    Отож, будь-ласка, вернімося всі разом навспак до Прабгупади, до дійсности, до славетного Товариства, яке він нам зоставив. Адже лише вчинивши «вороття до Прабгупади» ми матимемо хоч-яку надію на «вороття до Бога». Якщо ви з цим згідні, будь-ласка, надішліть нам поштою вкладену картку з цього часопису (її вже оплачено), або електронуйте сюди:
irm@iskconirm.com

Дякую вам і Гаре Кришна.
Слава Шрилі Прабгупаді!

Кришнакант

Щоб отримати докладніші відомості й надіслати листа до упорядника, пишіть, будь-ласка, сюди:
Back To Prabhuda
PO Box 1056, BUSHEY
GREAT BRITAIN, WD23 3BR

Або електронуйте сюди:
irm@iskconirm.com

Іменка:
www.iskconirm.com

Повернутися домів   Наступна статтяБудь-ласка, повторюйте: «Гаре Кришна, Гаре Кришна, Кришна Кришна,
Гаре Гаре, Гаре Рама, Гаре Рама, Рама Рама, Гаре Гаре»
й будьте щасливі!